Inzet formele en informele netwerk onmisbaar
De toenemende vraag naar zorg in Nederland en de afnemende arbeidsmarkt vragen om een andere aanpak van ons zorgstelsel. Dat geldt ook voor de verstandelijk gehandicaptenzorg en dus PSW. Om onze kwaliteit van zorg te waarborgen zijn we onder de naam ‘PSW ook goed morgen’ aan de slag om onze zorg toekomstbestendig te maken en te houden. De inzet van het formele en informele netwerk van onze cliënten is daarbij onmisbaar. Dat komt ook duidelijk naar voren in onze strategie 2025-2030 ‘Samen op weg naar PSW ook goed morgen’.
Werkgroep P3 heeft een belangrijke rol in het uitdragen van de strategie binnen PSW. P3 organiseert bijeenkomsten voor teams, ouders/verwanten en vrijwilligers. Een van de teams die werden bezocht was het team Zorgondersteuning, bestaande uit gedragswetenschappers, therapeuten en andere expertises zoals logopedie, zorgbemiddeling en de coördinerend verpleegkundige. Het centrale thema van de dag: hoe vertalen we de strategie naar onze dagelijkse praktijk? Wat gebeurt er al? Wat kunnen we van de al opgedane ervaringen leren? Welke uitdagingen en kansen zie jij in jouw werk en hoe ga je daar concreet mee aan de slag?
Marlie Drost, coördinerend verpleegkundige:
“Ik heb het als een waardevolle dag ervaren. Het programma sprak me aan. Met name de workshop carrousel van allerlei verschillende projecten en thema’s. Ook het podiumgesprek met een betrokken ouder, vrijwilliger, zorgondersteuner, begeleider en gedragswetenschapper, waarin besproken werd hoe het formele- en informele netwerk in WBC Meijel samenwerkt en welke hobbels er in dat proces zijn, was waardevol.”